2015 Senesinde İzmir Özel Sağlık Koleji sahibi Zeki Ağca ve Barışcantur Turizm Sahibi Ali Güldiken’in tecrübelerini birleştirerek birlikte yol almak istemesi sonucu kurulan BATI TRANSFER A.Ş. ilk olarak Öğrenci Servisi işlerine başlamıştır. 2016 senesinde büyüme kararı alınmış ve personel servisi işine de başlanmıştır. Fabrika Personelleri taşımacılığında geçmiş tecrübeler ve kalite anlayışı sayesinde kısa sürede bu konuda da müşteri potansiyelini arttırarak ilerleyen BATI TRANSFER A.Ş. Didim Merkezli SKYJOY Seyahat acentesi ile kardeş şirket olarak Turizm Yolcu Taşımacılığı işine de başlamıştır.

2016 senesinde ISO9001 Kalite Yönetim Sistemlerine ağırlık vererek ISO9001:2008 belgesi alan BATI TRANSFER 2017 de ISO 9001:2015 standardına geçmiştir. Kalite politikamız:

Kalite Yönetim sistemi şartlarına ve mevzuat koşullarına uygun olarak çalışmak
Kalite yönetim sistemimizi sürekli iyileştirmek,
Çalışanların bilinçli katılımı ile müşteri gereksinimlerini zamanında ve yüksek verimlilikle karşılamak,
Güler yüzlü, güvenilir ve tecrübeli personeli ile müşterilerin güvenli, konforlu, zamanında ve ekonomik olarak transferlerinin gerçekleşmesini sağlamak,
Bu bağlamda müşteri memnuniyetinin ve verimliliğin artırılmasına yönelik çalışmalar yapmak,
Çalışan memnuniyetini arttırarak aidiyet duygusu yüksek kadroya sahip olmak ve onlarında Kalite Yönetim Sisteminin bir parçası olduklarını hissetmelerini sağlamak,
Süreç odaklı bakış açısı ile kaynaklarımızı en etkin şekilde kullanarak sürekli gelişme hedeflerini çalışanlarımızın katılımıyla gerçekleştirmek, olarak yönetim tarafından belirlenmiştir.

Şubat 2018 de İstanbul Maltepe’de “İSTANBUL MALTEPE ŞUBESİ”NİN AÇILIŞI YAPILDI.